Kiasmos (Afterlife, ISL)

November 25, 2017
11:55 pm
Ayazaga / ISTANBUL
Kiasmos (Afterlife, ISL)
Kiasmos (Afterlife, ISL)

Kiasmos, BAFTA ödüllü müzisyen ve prodüktör, İstanbul aşığı ve Salon tutkunu Ólafur Arnalds ve elektro pop grubu Bloodgroup’un arkasındaki isim Janus Rasmussen’den oluşuyor.

2014’ü kapatırken Salon’da bütün biletleri tükenen bir konserle izleyicileri büyüleyen ikili, performanslarında kullandıkları görsellerle yarattıkları minimal elektronik seslerin etkisini iyice artırıyor. Bugüne kadar son yılların en popüler festivali Primavera Sound, elektronik müziğin kutsal bir ayini gibi olan Sónar’ın Barselona, Reykjavík ve Kopenhag ayakları, müziğin geleceğine yön veren İngiltere’nin Lovebox, Latitude, Best Kept Secret gibi festivallerinde sahneye çıkan Kiasmos, sahnede izleyicisiyle kurduğu bağ ile son yılların en aranan festival gruplarından biri. Piyano, synthesizer, minimal technoyu bir araya getiren zarif ve yoğun soundları elektronik müzikle ilişkisi olmayanları bile kendine hayran bırakıyor.

Ikilinin DJ setlerinden sorumlusu Janus, Tale Of Us’ın yeni plak şirketi Afterlife’ın demirbaşı olarak, 25 KASIM günü Hypnos Hall’da

Share:
HYPNOS HALL. ALL RIGHT RESERVED. Copyright 2017 hypnoshall.com.